Požární ochrana očima dětí a mládeže

Žáci 2. stupně se zapojili do soutěže „Požární ochrana očima dětí a mládeže“, kterou vyhlásilo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. V letošním ročníku byla výtvarná soutěž rozšířena i o část literární a zpracovanou s pomocí digitálních technologií, a tak se někteří žáci vrhli do slohových prací či do vytváření počítačových prezentací, tentokrát na téma „V domě hoří! A co teď?“. Připomněli si tak nejen příznaky požáru v domě, co je potřebné při požáru udělat nejdříve a co následně, ale také význam pořádku a přehlednosti na únikových schodištích či ve sklepech. Doufejme, že práce našich žáků budou úspěšné při hodnocení odbornou porotou nejen v základním či okresním kole, ale také v krajském a celorepublikovém kole.