Kurz přežití

První říjnový den se žáci 7. ročníku již tradičně zúčastnili Kurzu přežití, během kterého absolvovali pěší cestu na Hraběcí studánku a zpět. Zdálo se, že tato 15km trasa byla pro některé žáky velkou výzvou, neboť mnozí přiznali, že takto daleko ještě nikdy pěšky nešli. Naštěstí byla cesta doplněna mnoha zastávkami, během kterých si žáci vyzkoušeli, jak se v terénu orientovat pomocí listového kompasu, jak vyslat nouzový signál SOS či které plody v přírodě jsou jedlé. U Hraběcí studánky si vyzkoušeli stavbu nouzového přístřešku, který by je ochránil v případě deštivého či větrného počasí. Pokusili se rozdělat oheň a následně si připravili na otevřeném ohni jednoduché jídlo.

Další videa a fotografie si prohlédněte zde.