Žáci 1. – 3. ročníku na hradě Veveří

5. června jsme se vypravili na hrad Veveří za poznáním, kulturou i zábavou.

Zhlédli jsme apartmány švédského královského prince Vasy, kterými nás provázela milá průvodkyně. Obdivovali jsme starý nábytek, překrásné nástěnné malby, obrazy, sochy, lovecké trofeje, dále se nám naskytl krásný výhled z balkónů do okolních zahrad a lesů. Komedianti na káře nám zahráli zábavné divadelní představení o furiantech, ve kterém účinkovaly i dvě děti z hlediště. V areálu hradu se nám naskytla možnost vyrazit si vlastní historickou minci, namalovat si sádrový odlitek, vystřelit si z kuše, hodit dýkou či sekyrkou na terč, prohlédnout si dobové zbraně, oblečení a brnění, vyzkoušet si žonglérské schopnosti. K výletu rovněž patří nákup suvenýrů, hraček a lákavého občerstvení. To vše hrad Veveří nabízel. Moc jsme si to užili! A kompletní fotogalerii z výletu si prohlédněte zde.

Kolektiv žáků 3. ročníku s paní učitelkou Ingerlovou