Divadlo Víti Marčíka

Žáky 1. stupně ZŠ navštívil 13. 5. princ Bajaja v podání Víti Marčíka. Do děje tentokrát nebyli zapojeni žáci, ale samotní pedagogové, což byl pro žáky nevšední zážitek. Z fotografií poznáte, že šlo o tradiční pohádku v netradičním provedení.

Mgr. Jitka Pražáková

Starší žáci měli možnost zhlédnout podobně zpracovaný příběh Robinsona Crusoe. Herec hned v úvodu vysvětlil rozdíl mezi knihou, filmem a divadlem. Na diváky silně zapůsobil, jeho představení vyvolalo diskuzi. Hlouběji jsme uvažovali nad tím, co dělá divadlo divadlem.

Co se žákům líbilo, co je zaujalo?

Herec měl nachystané zajímavé rekvizity. Při hře komunikoval s publikem, zapojoval do divadla učitele i žáky. Uměl dobře zpívat a hrát na kytaru. Propojení divadla a reality, děje a různých myšlenek s hlubším významem.  …

žáci 8. ročníku