Pomůcka do matematiky

Jednoho dne se před námi objevila velká výzva: vyrobit v rámci projektu dřevěnou pomůcku do matematiky. Ano, jdeme do toho! Nejprve se páťáci seznámili s návodem, pokračovali přesným měřením a rýsováním, pak přešli k vrtání malých děr, následně vše uhladili smirkovým papírem, pak přišlo na řadu lepení kolíčků. Někde byla zapotřebí i přesná práce s kladívkem. Žáci pracovali ve dvojicích, při výrobě spolu museli opravdu úzce spolupracovat. Nemohli si dovolit žádný krok vynechat nebo něco podcenit. Všichni pracovali zodpovědně a nikdo se na nic nevymlouval. Občas bylo nutné dát si malou pauzu, vše si dobře promyslet nebo požádat o konzultaci paní učitelku nebo pana učitele.  Ověřili jsme si, že rčení: „Dvakrát měř, jednou řež,“ skutečně platí.  A hotový výrobek je na světě! Zde se podívejte na kompletní fotogalerii z vyrábění.

Mgr. Jitka Pražáková