Nabídka pracovního místa na pozici učitelky / učitele 1. stupně základní školy

Ředitelství Základní školy a Mateřské školy, Šanov, okres Znojmo, příspěvková organizace nabízí pracovní místo na pozici učitelky / učitele 1. stupně základní školy na plný pracovní úvazek s předpokládaným nástupem od 1. 9. 2026, případně dle dohody.

Požadavky

  • odborná kvalifikace pro výkon činnosti učitele 1. stupně základní školy,
  • pedagogické, komunikační a organizační schopnosti,
  • odpovědný a profesionální přístup k výkonu pedagogické činnosti,
  • schopnost spolupráce v rámci pedagogického sboru,
  • bezúhonnost a spolehlivost.

Zájemci mohou zasílat svůj životopis na e-mailovou adresu skola@zssanov.cz.

Pro bližší informace je možné kontaktovat školu na telefonním čísle: 515 229 410.

Opera pro více generací

Blíží se konec školního roku a my s šesťáky, sedmáky a osmáky opět využíváme volnějších dnů k návštěvě znojemského divadla. A je to výzva – jdeme na operu!

Hudební skladatel a libretista Miloš Orson Štědroň se studenty a absolventy Hudební a Divadelní fakulty JAMU ve spolupráci s tanečním oborem umělecké školy ve Znojmě představili v předpremiéře rodinnou operu Mendel Megaking aneb Když hrášek zpívá. Inspirací byl velikán světové genetiky J. G. Mendelem. Autor děj vtipně zasadil do školního prostředí. Kolem Mendela jako školníka a zahradníka Jandla v jedné osobě a kuchařky, učitelky a žáků se odehrává spousta komických situací. Mladí herci hráli s velkým nasazením a uměli si získat naši pozornost.

Pokud máte vztah k opeře nebo jste jen zvědaví, můžete navštívit představení v červenci v rámci Hudebního festivalu Znojmo.

Školní výlet 6.třídy

Dne 23. 6. 2026 se žáci 6. třídy zúčastnili školního výletu do zábavního parku Bruno Family Park v Brně. Do Brna jsme se dopravili autobusem a po příjezdu strávili přibližně tři hodiny aktivním odpočinkem a zábavou v areálu parku, kde si žáci vyzkoušeli různé atraktivity a společně si užili volný čas.

Po ukončení programu v zábavním parku nás autobus převezl do nákupního centra Olympia Brno, kde měli žáci přibližně hodinu a půl osobní volno. Poté následoval návrat autobusem zpět domů. Celý výlet proběhl bez komplikací a žáci si odnesli mnoho pěkných zážitků.

Školní výlet žáků 4. a 5. ročníku

Žáci 4. a 5. ročníku podnikli školní výlet do Brna, ve kterém propojili divadelní umění s oblíbeným rozchodem na nákupy. První zastávkou bylo proslulé Divadlo Polárka, kde žáci zhlédli poutavé představení, „Jsem Vincent a můj plán je přežít,“ plné silných momentů a skvělých hereckých výkonů. Moderní scéna, aktuální téma věnované šikaně a blízký kontakt s herci zanechaly v publiku hluboký dojem. Po kulturním zážitku následoval přesun do obchodního centra Olympia Brno. Zde žáci dostali zasloužený rozchod, který pro ně byl zároveň skvělým tréninkem do života. Všichni výborně zvládli:

  • Orientaci v prostoru při pohybu ve velkém neznámém komplexu
  • Finanční gramotnost při samostatném hospodaření s kapesným
  • Plánování času na oběd a nákupy
  • Včasný návrat na společné stanovené místo

 Výlet se vydařil na jedničku. Žáci si odvezli nejen kulturní zážitky, ale také spoustu nových vzpomínek. 

Mgr. Jitka Pražáková

Deváťáci vyrazili za kulturou do Prahy na muzikál

Ve dnech 19.–20. června se žáci 9. ročníku vydali na dvoudenní výlet do Prahy, který se nesl ve znamení kultury, poznávání historických památek i společných zážitků před blížícím se koncem školní docházky.

Naše cesta začala brzy ráno na vlakovém nádraží v Hrušovanech nad Jevišovkou. Po přesunu přes Znojmo jsme autobusem dorazili do Prahy. Po ubytování jsme se vydali do historického centra města. Během procházky si žáci mohli prohlédnout nejvýznamnější pražské památky, nasát atmosféru hlavního města a užít si společný čas se svými spolužáky.

Vrcholem celého výletu bylo večerní představení muzikálu Snowboarďáci v Divadle Radka Brzobohatého. Divadelní zpracování známého filmového příběhu nabídlo divákům spoustu humoru, chytlavé písně, energické taneční výkony i sympatické herecké obsazení. Příběh dvou kamarádů, kteří vyrážejí za zimním dobrodružstvím a prvními láskami, si získal pozornost všech přítomných a mnozí žáci odcházeli z divadla nadšeni.

Pro deváťáky představoval tento výlet jednu z posledních společných akcí před ukončením základní školy. Věříme, že si z Prahy odvezli nejen krásné kulturní zážitky, ale také mnoho vzpomínek na společně strávené chvíle se svými spolužáky.

Mgr. Josef Wolf, DiS.

Páťáci na tripu

Ve středu 17. června se páťáci vydali na bezmála 18 km dlouhou trasu. Oklikou polních cest, vinohradů a polí svědomitě šlapali do nedalekého Karlova, kde navštívili Zoofarmu manželů Vošických. Po cestě řešili i malou lesní pátračku a na farmě na ně čekala exotická zvířata, jako třeba klokan, dikobraz nebo mláďata pštrosa. Po pěti a půl hodinách výletování zpocení a unavení, ale šťastní, že do zvládli, dorazili do cíle. Ještě to s našimi dětmi není tak zlé 😊.

Mgr. Michaela Dúcká

Vodácký kurz 6. třídy

Dne 17. 6. 2026 se žáci 6. třídy zúčastnili vodáckého kurzu. Naše dobrodružství začalo cestou vlakem do Znojma, odkud jsme se vydali na řeku. Na lodích jsme sjížděli úsek ze Znojma do Tasovic, kde jsme si užili spoustu zábavy, spolupráce i krásné přírody.

Po doplutí do Tasovic jsme odevzdali loďky i veškeré potřebné vybavení. Tím však náš den ještě neskončil – čekala nás pěší cesta do Hodonic na nádraží, odkud jsme se vlakem vrátili zpět.

Celý kurz se vydařil, počasí nám přálo a všichni jsme si odnesli nejen hezké zážitky, ale i nové zkušenosti.

Výlet 7.B

Žáci sedmého ročníku se minulý týden vydali na dvoudenní výlet do Campu Bítov u Vranovské přehrady. Po příjezdu jsme se ubytovali v chatkách a seznámili se s okolím kempu. Součástí výletu byly také výpravy do okolí. Navštívili jsme krásná místa v okolí Bítova a obdivovali zdejší přírodu i historické památky –  hrad Bítov nebo zříceninu Cornštejna. Největší radost nám přinesl čas strávený společně. Mimo školní prostředí jsme se měli možnost lépe poznat, zažít nové situace a vytvořit si spoustu krásných vzpomínek. Domů jsme se vraceli unavení, ale spokojení a plní zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

Opět se letos učíme v knihovně

V červnu využili žáci 2. stupně možnost seznamovat se s literaturou přímo v knihovně, tentokrát v Hrušovanech nad Jevišovkou. Mohli se zde ponořit do čtení nerušeně a na delší dobu. 

Sedmáci si vybrali tři knihy a soustředili se na tu, která se jim po zběžném prolistování zdála nejzajímavější, a do té se začetli. Osmáci vybírali oceněné autory a knihy a hledali tak inspiraci pro prázdninovou četbu. Deváťáci se měli za úkol seznámit s knihami současných autorů pro děti a mládež a vyhledat si k četbě co nejzajímavější knížku. Celé dopoledne korunovalo vzájemné sdílení.

V příjemném prostředí knihovny nám vyměřený čas rychle utekl. Shodli jsme se na tom, že se sem rádi opět vrátíme. Ovšem už ne s našimi deváťáky! Ti si sem snad najdou cestu sami.